Často kladené otázky

Obecné informace

Komu jsou určené tyto stránky?
Tyto stránky slouží výhradně žákům a zaměstnancům Střední odborné školy Jarov.
Nahoru

Jsem žákem školy...

Mám potíže s přihlášením na intranet
Pro žáky Střední odborné školy Jarov NENÍ nutná registrace ani přihlášení do intranetu!! (Přihlašování slouží pouze pro potřeby zaměstnanců školy).

Školou poskytnuté přihlašovací údaje jsou do systému "Bakalář" . (Systém pro vzdálený přístup k výsledkům studia - elektronická žákovská knížka)
Nahoru

Jak funguje systém Bakalář?
Žákům školy a jejich zákonným zástupcům jsou zpřístupněny údaje o studijních výsledcích každého žáka přes vzdálený počítačový přístup
Přihlašování do Bakaláře probíhá přes odkazy na intranetu školy. K dispozici jsou dva, a to pro žáky studující na SOŠ a SOU (maturitní obory skupiny M a učební obory skupiny H) a pro žáky studující na OU (učební obory skupiny E).

Pro přihlášení je třeba zadat jméno (login) a heslo. Každý žák a každý zákonný zástupce žáka obdrží své jedinečné přihlašovací údaje, tj. žáci mají vlastní přihlašovací údaje pro přístup do databáze a zákonní zástupci žáků také.
V přehledu je po přihlášení uvedena průběžná klasifikace ze všech předmětů, známky z vysvědčení za celou dobu studia, jmenný seznam vyučujících dle předmětů, rozvrh hodin, změny v rozvrhu hodin (suplování, exkurze, apod.) a docházka žáka.
Veškerá uvedená data jsou aktualizována kontinuálně.

Žákům budou jejich přístupové údaje distribuovány přes třídní učitele oproti jejich podpisu.

Zákonní zástupci žáka (rodiče) mohou získat přístupové údaje do systému těmito způsoby:
a) osobně si vyzvednout své přihlašovací údaje po předložení průkazu totožnosti na studijním oddělení Střední odborné školy Jarov v úředních hodinách (PO – ČT 7:30 – 15:00 hodin; PA 7:30 – 13:00 hodin) oproti podpisu;

b) na základě mailové nebo telefonické žádosti směřované na studijní oddělení Střední odborné školy Jarov (tel.: 266 106 314 nebo 284 828 898; e-mail: studium@skolajarov.cz) od zákonného zástupce žáka s žádostí o zaslání poštou nebo e-mailem. Údaje zasíláme pouze na korespondenční, popř. elektronickou, adresu, která byla uvedena v přihlášce ke studiu nebo ve vstupním dotazníku a která je tedy uvedena v matrice školy. Uvedené řešení je určeno primárně pro zákonné zástupce mimopražských žáků.


PŘIDĚLENÉ PŘIHLAŠOVACÍ ÚDAJE SLOUŽÍ POUZE PRO SYSTÉM BAKALÁŘ!!
Nahoru

Mám potíže s přihlášením do systému Bakalář
1. Máte přidělené přihlašovací údaje? Pokud ne, postupujte dle předchozího návodu...
2. Pokud již máte a stále se nemůžete přihlásit, znovu zkontrolujte přihlašovací jméno a heslo. Zkontrolujte také jestli nemáte zapnutou anglickou klávesnici a klávesu "Caps Lock".
3. Pokud potíže přetrvávají, kontaktujte Vašeho třídního učitele...
Nahoru

Mám potíže s objednáváním stravy
Veškerou agendu (aktivace karet, vkládání peněz na stravovací účet, apod.) spojenou se stravováním vyřizuje firma ERTUS v kanceláři vedoucí stravování, ve vestibulu školy naproti studijnímu oddělení.

Jako průkaz do jídelny může sloužit Opencard, ISIC průkaz nebo vlastní karta jídelny (vydaná oproti vratné záloze 100,- Kč).

Přihlašovací jméno a heslo pro objednávání stravy a kontroly peněz na stravovacím účtu přes webové stránky školy je možno získat rovněž u firmy ERTUS - v kanceláři vedoucí stravování, ve vestibulu školy naproti studijnímu oddělení.

ZÍSKANÉ PŘIHLAŠOVACÍ ÚDAJE LZE POUŽÍT POUZE PRO ÚČELY STRAVOVÁNÍ!!
Nahoru

Jsem zaměstnanec školy...

Mám potíže s přihlášením na intranet
1. Máte přidělené přihlašovací údaje? Pro získání přihlašovacích údajů kontaktujte p. Ryjáčka - kabinet BK21

2. Pokud již máte a stále se nemůžete přihlásit, znovu zkontrolujte přihlašovací jméno a heslo. Zkontrolujte také jestli nemáte zapnutou anglickou klávesnici a klávesu "Caps Lock".

3. Pokud potíže přetrvávají, kontaktujte administrátora (p.Ryjáčka).
Nahoru

Zapomněl jsem heslo!
Nic se neděje, vaše heslo můžeme kdykoliv obnovit. V tomto případě zmáčkněte na přihlašovací stránce tlačítko Zapomněl jsem svoje heslo, pokračujte dle instrukcí a téměř ihned budete přihlášeni.
Nahoru

Nevidím nástěnku
Některá témata (např. nástěnku) je možné vidět pouze po přihlášení do intranetu. Zadejte své přihlašovací údaje...
Nahoru

Jak nastavení svého profilu?
Ke změně stačí kliknout na odkaz Uživatelský panel (nachází se v horní části stránky). V následném rozhraní je možné si změnit veškerá povolená nastavení.
Nahoru

Jak zobrazím fotografii pod uživatelským jménem?
Fotografii lze přidat v Uživatelském panelu pod záložkou Profil. Fotografii si mohou přidat pouze zaměstnanci školy.
Nahoru

Kdo může vkládat a upravovat příspěvky v jednotlivých fórech?
Ne všichni zaměstnanci školy mají právo vkládat a upravovat příspěvky. Správci jednotlivých fór jsou označeni jako "moderátor".
Nahoru

Jak vložím téma do fóra?
Jednoduše. Klikněte na příslušné tlačítko na obrazovce fóra nebo tématu. To, co vám je povoleno můžete vidět na spodní části fóra nebo tématu (Např. Můžete přidat nová téma do tohoto fóra, Můžete hlasovat v tomto fóru, atd.).
Nahoru

Jak změním nebo smažu příspěvek?
V případě, že nejste moderátor nebo administrátor, tak můžete upravovat nebo mazat jen svoje příspěvky.
Nahoru

Jak vytvořím hlasování?
Vytvoření hlasování je jednoduché. Když přidáte nový příspěvek (nebo upravujete příspěvek) měli byste vidět tlačítko Přidat hlasování pod hlavním oknem na přidávání příspěvků (pokud to nevidíte, zřejmě nemáte oprávnění vytvářet ankety). Měli byste zadat název ankety a pak alespoň dvě možnosti (nastavte napsáním název otázky a klikněte na Přidat odpověď. Můžete také přidat časový limit pro anketu, kde 0 znamená neomezenou volbu.
Nahoru

Proč se nemohu dostat k fóru?
Některá fóra mohou být znepřístupněna určitým lidem či skupinám. Ke čtení, prohlížení, přispívání atd. potřebujete zvláštní autorizaci, kterou může poskytnout jen moderátor a administrátor, takže je kontaktujte.
Nahoru

Proč nemohu přidávat přílohy?
Administrátor (p. Ryjáček) může povolovat přidávání příloh pro jednotlivá fóra, uživatele, nebo skupiny. Pokud nemáte dostatečná oprávnění z jedné z těchto možností, nebo některé z nich úplně zabraňují přidávat přílohy, nezobrazí se vám tato možnost při odesílání příspěvků.
Nahoru

Chatování
CHAT slouží pro rychlou komunikaci mezi učiteli (podobně jako například ICQ). Pokud chcete komunikovat s některým z Vašich kolegů, klikněte na okno v pravém dolním roku. Vyberte uživatele, který je zrovna online, a pošlete mu zprávu
Nahoru

Časy jsou špatně!
Pokud je to tak, změňte si časové pásmo v profilu.
Nahoru

Hledání na fóru

Jak mohu hledat v jednom nebo více fórech?
Vloženém hledaného výrazu do vyhledávacího pole umístěného na titulní stránce, na fórech nebo v tématech. Pro Pokročilé vyhledávání klikněte na odkaz „Hledat“, který je dostupný ze všech stránek fóra. Způsob, jakým se přistupuje k vyhledávání se může lišit podle použitého vzhledu.
Nahoru

Proč můj dotaz vrací nulový počet výsledků?
Vámi hledaný výraz byl pravděpodobně příliš obecný a obsahoval příliš mnoho častých slov, které nejsou indexovány. Upřesněte váš požadavek a využijte možností pokročilého vyhledávání.
Nahoru

Proč mi vyhledávání vrací prázdnou bílou stránku!?
Váš dotaz vrátil příliš mnoho výsledků, které server nebyl schopen zpracovat. Upřesněte váš požadavek a využijte možností pokročilého vyhledávání.
Nahoru

Jak mohu vyhledávat členy fóra?
Přejděte na stránku „Členové“ a klikněte na odkaz „Vyhledat uživatele“, kde můžete pomocí různých parametrů uživatele vyhledat.
Nahoru

Jak mohu najít své vlastní příspěvky a témata?
K vašim příspěvkům se můžete dostat kliknutím na odkaz „Hledat uživatelovy příspěvky“ v Uživatelském panelu, nebo přes váš profil. Pro vyhledání témat, které jste odeslali, využijte stránku pokročilého vyhledávání, kde zadáte odpovídající kritéria.
Nahoru

Sledování témat a záložky

Jaký je rozdíl mezi sledováním a záložkami?
Záložkování je velmi podobné záložkám, které znáte z vašeho prohlížeče. Nejste upozorněni, když přijde nový příspěvek, ale můžete se kdykoliv do tématu jednoduše vrátit. Sledování vám ale naopak usnadní procházení tím, že vás kontaktuje vámi vybraným způsobem při novém dění v tématu nebo fóru.
Nahoru

Jak mohu sledovat zvolená témata nebo fóra?
Pro sledování jednotlivého fóra, klikněte po vstupu na něj na odkaz „Sledovat toto fórum“. Pro sledování tématu klikněte na odpovídající odkaz v něm nebo při odesílání příspěvku zvolte možnost sledovat toto téma.
Nahoru

Jak mohu zrušit sledování témat?
Pro zrušení sledování témat, přejděte na Uživatelský panel a následujte odkazy do sekce Sledování.
Nahoru